piątek, 21 sierpnia 2015

Architektoniczny diament ukryty pod ziemią.

     Edgeland House, zaprojektowany w 2012 roku przez Bercy Chen Studio, ujmuje swoją futurystyczną stylistyką. Nie jest ona jednak chłodna, surowa i nie wywołująca żadnych emocji, jak zdarza się to w przypadku niektórych nowoczesnych budowli. Konstrukcja położona w Texasie sprawia wrażenie, jakby wrastała w swoje otoczenie, wielce malownicze. Może to za sprawą ogromnych powierzchni szklanych a może za sprawą tejże właśnie przestrzeni zielonej dokoła, zdaje się zapraszać gościnie do środka. Przytulne dekoracje tekstylne potęgują przyjazne wrażenie. Zespół projektowy, do którego należą Thomas Bercy, Calvin Chen, Dan Loe, Ryan Michael, Brad Purrington, Agustina Rodriguez, stworzyli dzieło architektoniczne nad rzeką Colorado, które mocno asymiluje się z roślinnością i posiada jej atrybuty.
     Stworzenie tego niepowtarzalnego budynku zlecił pisarz literatury science fiction, zachwycony opuszczonymi przestrzeniami przemysłowymi i XXI-wieczną architekturą. Zainteresowanie ultranowoczesnymi rozwiązaniami jest widoczne. Ukryty głęboko pod ziemią, przykryty gęstą warstwą traw, niewidoczny jest z większej odległości. Trudno uwierzyć, że coś tak niesamowitego jest schowanego z dala od ludzkich oczu, niby diament. Położenie to ma spore zalety - wczesną wiosną, jesienią i zimą Edgeland House pozostaje ciepły a latem i późną wiosną chłodny. Zbudowany w większości z ostrych kątów i szkła posiada również najnowocześniejszy system energetyczny i ogrzewania.
     Jak Wam się podoba takie rozwiązanie architektoniczne? Zachęcamy do przejrzenia zdjęć wykonanych przez Paula Bardagjy'ego, zamieszczonych poniżej.

Źródło: http://www.archdaily.com.

Pozdrawiam Was serdecznie!
Liza Billewicz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz