poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Marynistyczna sypialnia dla dzieci wyjęta z okrętu.

     Ta niecodzienna sypialnia zaprojektowana została przez firmę Del Mar z Florydy w ramach większego projektu o nazwie Condo. Mogłaby zarówno odpowiadać dorosłym fanom żeglarstwa i oryginalnego wzornictwa, jak i dzieciom, które w takim otoczeniu swobodnie mogłyby oddawać się marzeniom, wyobrażeniom i przygodom, rodem z bajek i filmów. W tym wypadku jednak skomponowana została dla tych ostatnich. Mali fani filmów takich jak Piraci z Karaibów czy Wyspa Skarbów powinni być oczarowani.
     W projekcie zostało wykorzystane naturalne, piękne drewno, z wyeksponowanymi słojami, wpisujące się w styl marynistyczny. Odcienie niebieskiego i zielonego nawiązują do kolorów morza, brązy przypominają piasek i kamienie a elementy bezpośrednio wyjęte z okrętu, jak metalowe uchwyty do wspinania się po łóżku, dodają aranżacji wiarygodności i charakteru.
     Najbardziej widocznym akcentem wnętrza jest ogromne, piętrowe łóżko, stworzone ze smakiem i wyczuciem estetyki. Jak zapewne wiecie, że jest to taki typ mebla, w którym rama jednego łóżka jest umieszczona na drugim. Został skonstruowany, by umożliwić dwóm osobom spanie w tym samym pokoju osobno, zachowując przy tym jak najwięcej wolnej przestrzeni. Tego typu miejsca do spania pierwotnie były używane we wnętrzach o ograniczonej powierzchni jak koszary czy właśnie statki a także domki letniskowe, cele więzienne, akademiki, dormitoria, hostele i pokoje dziecięce. W tym wypadku także mamy do czynienia z pomieszczeniem, w którym zdecydowano się na to rozwiązanie ze względu na mały metraż.
     Pokój jest częścią przebudowanego mieszkania, w którym projektantowi udało się stworzyć połączenie tradycyjnego piękna oraz stylu plażowo-morskiego. Użycie ciemnych, drewnianych podłóg w połączeniu z białymi ścianami nadaje klimat kolonialnej posiadłości z Południa. Głównym celem było uzyskanie tak dużej przestrzeni do przechowywania, jak to tylko było możliwe, dlatego łóżka piętrowe były koniecznością. Mamy nadzieję, że podoba Wam się taki pomysł i podzielicie się z nami swoją opinią.

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony http://homeworlddesign.com.

Pozdrawiam Was serdecznie!
Liza BillewiczBrak komentarzy:

Prześlij komentarz