czwartek, 10 września 2015

Ogrodowe Igloo w geometrycznym stylu

     Przezroczyste igloo w ogrodzie, w geometrycznej formie? Czemu nie! Zobaczcie zrodzony z miłości do natury projekt Nicoletta Bertolissi, Igloo Garden. Ten ekologiczny obiekt idealnie wpasowuje się w każde otoczenie. Niesamowicie wygląda zwłaszcza na tle bujnej roślinności, tworząc fantastyczny klimat, rodem z filmu Avatar. Świetnie wygląda też w przestrzeni miejskiej i futurystycznej.
     Do tradycyjnego igloo zbudowanego z bloków śniegu nawiązuje wzór i charakter figur geometrycznych. Wszystko, co mieści się w nim, jest widoczne z zewnątrz, jednak nie umniejsza to jego atrakcyjności. Meble i akcesoria mogą być tak dobrane, aby nie zwracały większej uwagi niż zbudowana z trójkątów kopuła. Tekstylne dodatki czy miękkie pufy mogą wprowadzić przytulny nastrój. Miejsce takie idealne byłoby do czytania książki, picia kawy oraz na spotkanie z przyjaciółmi czy romantyczną kolację. Nowoczesna bawialnia ogrodowa może także stać się dla dzieci miejscem zabaw. Osłonięte od słońca, na świeżym powietrzu, zapewnia chłód latem a ciepło zimą. Sprzyja wszelkiemu relaksowi w dzień i w nocy. Nieprzepuszczające owadów może być usytuowane nawet nad brzegiem jeziora, basenu czy innego zbiornika wodnego.
     Łatwe w montażu i konserwacji służyć może zarówno latem, jak i zimą. Przemyślana konstrukcja, wykonana z materiałów wtórnych wysokiej jakości, nadających się do recyclingu, może być złożona bez użycia narzędzi przez tylko jedną osobę. Lekkie i mobilne Igloo, może być przemieszczane w dowolne miejsce. Aby je ulokować na swojej posesji, nie jest wymagane pozwolenie na budowę. Waży tylko 24 kg a mierzy 2,2 m wysokości, 3,6 m szerokości oraz 3,6 m głębokości. Mobilną kopułę można zakupić na stronie bouf.com za 4032,95 zł. Ta designerska konstrukcja może zachwycić najbardziej wymagającego wielbiciela modnego wzornictwa. Jak Wam się podoba? :) Zerknijcie na poniższy filmik oraz zdjęcia, pochodzące ze strony bouf.com. Pozdrawiam serdecznie!
Liza Billewicz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz