Clock Tower Apartment, Nowy Jork, U.S.A.

Wpis z serii: wyśnione miejsca. Budynek DUMBO powstał w 1914 roku na Brooklynie. Z okien wieżowca rozciąga się wspaniały widok na Brooklyn Bridge i wieżowce Manhattanu. Wnętrze o którym mowa mieści się w wieży zegarowej apartamentowca. Pierwotnie przestrzeń tę zajmował olbrzymi mechanizm zegarowy, który usunięto zastępując go nowoczesnym, minimalnym mechanizmem. W ten sposób powstał ten zapierający dech w piersiach penthouse. Poniżej zimowy widok na Clock Tower Dumbo Building z Brooklyn Bridge.
Apartament w zegarowej wieży, ma prawie 2000 metrów kwadratowych na trzech poziomach, prywatną windę kursującą między nimi, oszklony taras z widokiem na najsłynniejszą z wysp i niezaprzeczalnie wspaniałe, kilkumetrowe, cztery okna zegarowe. Nie bez znaczenia jest sufit sklepiający wnętrze na wysokości prawie sześciu metrów! Penthouse posiada trzy łazienki, zaledwie cztery, za to ogromne, sypialnie, kuchnię z jadalnią i salonem (zajmują całe dolne piętro). Wyobraźcie sobie sylwestra w tym apartamencie kiedy wszystkie cztery zegary wygrywają północ, i kiedy patrzymy przez nie na fajerwerki ponad wieżowcami Manhattanu.


  Co sądzicie? Warto wydać 23 miliony dolarów dla takiego wnętrza? Dla takiego widoku sponad porannej kawy?

Joanna Łopusińska

Zdjęcia kolejno z: http://guillaumegaudet.photoshelter.com/gallery-image/Classic-B-W-New-York-Sepia/G0000Gu_Wvh5HuF8/I0000scweXajeaHghttp://www.contemporist.com/2011/04/21/clock-tower-kitchen-by-minimal/http://www.toxel.com/inspiration/2011/06/27/clock-tower-apartment/

Komentarze

  1. Jak najbardziej. Ten zegar/okno tam... Dał bym co najmniej 50 :o

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz