NEMA WORKSHOP, apartament przy Bond Street, Nowy Jork, U.S.A.

Nema Workshop to zespół architektów, projektantów i designerów pracujących wspólnie w ramach jednego studia, zajmującego się, zarówno, wnętrzami prywatnymi, jak i restauracjami czy kawiarniami. Każdy ich projekt to szereg indywidualnych rozwiązań i koncepcji dostosowanych do klienta. Pracują głównie w Nowym Jorku. Dziś przedstawimy apartament przy Bond Street w nowojorskim NoHo (nie mylić z SoHo), który studio zaprojektowało w ubiegłym roku.

Apartament, a właściwie dwa połączone ze sobą apartamenty, mieszczą się w historycznym budynku z końca XIX wieku (Robbins & Appleton Building) zbudowanym w stylu Second Empire.

Celem Nema Workshop było zaprojektowanie wnętrza luksusowego o nieformalnym charakterze. Dlatego użyto wysokiej klasy materiałów wykończeniowych, wstawiono designerskie meble, ale jednocześnie zachowano otwartą, loftową przestrzeń.Dwa różniące się między sobą stylistycznie apartamenty łączy obecność tych samych, luksusowych materiałów, typowo loftowych elementów wykończenia (beton, otwarte przestrzenie, widoczne belkowanie stropu, stonowana kolorystyka etc.) oraz stylizowanych na antyczne kolumn, przewijających się w obydwu projektach (w jednej części penthouse'u kolumny i ich głowice są gładkie, w drugim trzony posiadają głębokie kanelurowania a głowice zdobią liście akantu). A teraz to co najlepsze: zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia.

 


Jak Wam się podoba mieszkanie amerykańskiej gwiazdy rocka? Nie spodziewalibyście się, że należy właśnie do tego typu zawodowca, prawda? A jednak. Don't judge a book by its cover.

Joanna Łopusińska

Komentarze