Loft w starej elektrowni; San Francisco, USA; projekt wnętrza: Steven Volpe Design.

Loft, który za chwilę obejrzycie, mieści się w budynku elektrowni z początku XX wieku. W latach 90tych bryła elektrowni została odnowiona, a wnętrze podzielone na 44 mieszkania, jedne mniejsze, inne większe. Wnętrza loftów są wysokie, sklepione drewnianymi stropami, które podtrzymują szerokie wsporniki. We wnętrzach odsłonięto czerwone ceglane ściany, restauracji poddane zostały też wielkie, podzielone na komórki okna.

Zdjęcia wnętrz jednego z loftów znajdziecie poniżej. Jego stylistyka wydaje mi się świetnie korespondować z bryłą budynku, z jego klimatem. Zachowano oryginalne sklepienia i szerokie drewniane kolumny wspierające strop; piękne jest otoczone wysokim ceglanym murem patio i wielkie okno w salonie przez które wpada światło. Całe wnętrze utrzymane jest w stonowanych barwach, gdzieniegdzie przebijają odważniejsze kolory, jak choćby błękit obrazu nad sofą czy niebieskość regału. Dużo tu naturalnych materiałów, jak drewno, czy len zasłon. Wiekowym meblom towarzyszą ich nowocześni potomkowie i kombinacja ta wydaje mi się tu wyjątkowo udana.

 Co sądzicie? Mnie osobiście, autentycznie zachwyca to wnętrze.

Pozdrawiam. JŁ
Zdjęcia kolejno z: www.ubayp.com/buildings/355Bryant.htmlhttp://freshome.com/2011/06/30/imposing-loft-design-in-san-francisco-by-steven-volpe/http://www.stevenvolpe.com/

Komentarze