Bardzo domowy dom, Barcelona, YLAB Arquitectos.

Projektując wnętrze nietrudno jest dać się ponieść wyobraźni i zaprojektować coś spektakularnie pięknego, zadziwiającego, w czym trudno mieszkać bez wrażenia ogromnego przytłoczenia albo obcości. Sztuką jest stworzyć piękne wnętrze w którym od progu czujemy się jak w domu, w którym chcemy zostać, w którym chcemy zamieszkać. Niektóre wnętrza takie właśnie są, nowoczesne ale prowadzone łagodną kreską, pełne udogodnień ale nienachalnych, wtopionych w istniejący klimat wnętrza. Mieszkanie które prezentujemy leży w jednej z dzielnic starego miasta w Barcelonie (Barri Gotic), znajduje się w starej, niedawno odnowionej kamienicy, stąd wysokie sklepienie z ukrytym pod tynkiem belkowaniem, wielkie okna z drewnianymi okiennicami oraz widoczne gdzieniegdzie łukowate nadproża. 

Wnętrze utrzymano w bieli, pełne jest miękkich sof, dywanów i poduch. Oświetlenie jest niemal przemysłowe, rozpięte na wysokim suficie. 

Kuchnia stanowi osobny świat, pełen drewna i stali. Centrum stanowi duży stół z designerskimi krzesłami - stół przy którym można łatwo spędzić wiele godzin jedząc i dyskutując z przyjaciółmi i rodziną.


Całe wyposażenie kuchni sprytnie ukryto pod podnoszonymi blatami.  

Wyzłocone wnętrza lamp ocieplają kuchnię. Światło wpada przez wielkie drzwi balkonowe.

Sypialnia ukryta za przesuwanymi mlecznymi drzwiami, takimi samymi jakie oddzielają kuchnią od salonu, robi niezwykle przytulne wrażenie z bielą ścian i miękkim łóżkiem. Zamiast wezgłowia stara rama okna z lusterkami zamiast szyb.

Łazienka jest na wskroś nowoczesna i tonie w bieli.

Jak dla nas do zamieszkania od razu. Komentarze

  1. Świetny dom naprawdę. Jasne kolory dodają tu optycznie przestrzeni, duże okna wpuszczają mnóstwo światła. Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę w tym domu to na pewno dodatek drewna na suficie i na ścianach.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz