Biel, szarość i harmonijna prostota plus ciekawe rozwiązania do podpatrzenia; 74 metrowe mieszkanie w Szwecji.

Mieszkanie które prezentujemy poniżej, ma 74 metry i w większości stanowi otwartą przestrzeń. Jedyne zamknięte pomieszczenia to sypialnia, garderoba w holu, pralnia i łazienka. Reszta mieszkania to jedno wspólne, choć wystrefowane, pomieszczenie. Hol od salonu oddziela zestaw trzech ażurowych regałów ustawionych jeden nad drugim (Expedit, IKEA), salon połączony jest z kuchnia i wydzielonym miejscem do pracy. Całość utrzymana jest w kombinacji bieli i szarości z elementami czerni. Chciałabym zwrócić Waszą uwagę na kilka fajnych rozwiązań, które możecie zastosować w Waszych mieszkaniach (dopiero wykańczanych albo takich w których planujecie mały albo większy remont). 1. Szachownica czarnych i białych kafli w kuchni: bardzo fajne, ponadczasowe i przykuwające uwagę rozwiązanie; jest świetnym tłem dla bezpiecznych, zaprojektowanych w bieli mebli kuchennych i przezroczystych nowoczesnych krzeseł. 2. Ażurowy regał oddzielający hol od salonu: oddziela a mimo wszystko pozostawia przestrzeń spójną i otwartą; takie i podobne regały można ustawiać we wszystkich pomieszczeniach mieszkania, pomagają dzielić przestrzeń ciągle na nowo. 3. Znane już powszechnie i lubiane rozwiązanie: białe listwy do ciemniejszej podłogi, doskonale wyglądają z białymi drzwiami. 4. Zaakcentowana na ciemno jedna ze ścian jest obecnie równie powszechnym zabiegiem, sprawdza się również w tym miejscu, stanowiąc tło dla oprawione go w ramy zdjęcia Brooklyn Bridge. 5. Nowojorskim motywem jest również wielka fototapeta w miejscu przewidzianym do pracy. Fototapety i widoki odległych miejsc świata są popularnymi motywami w naszych mieszkaniach, nie jestem jednak ich wielką fanką (motywów, nie fototapet), często mam wrażenie, że mówią o naszej tęsknocie za innym życiem w innym miejscu - ale to oczywiście subiektywna opinia ;-). 6. Świetne są przeszklenia w zabudowie karton gipsowej między sypialnią a salonem, pozwalające na dopływ dziennego światła do ciemnej sypialni, stanowiąc jednocześnie ciekawą podświetlaną instalację w salonie (szczególnie wieczorem, przy zgaszonych w reszcie mieszkania światłach).

Całość wnętrza uzupełniają designerskie meble i lampy zestawione z produktami z IKEA; razem stanowią bezpretensjonalny mix w którym człowiek relaksuje się i odpoczywa.

Zdjęcia z: http://freshome.com/2011/07/19/impressive-modern-arrangements-within-a-relatively-small-apartment/

Pozdrawiam, Joanna Łopusińska.

Komentarze

 1. Kto by nie hcciał mieć takiej pralni ?:) Bardzo przydatne pomieszczenie. i wymarzona sypialnia :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za fajny sposób przedstawienia trendów w tym kraju. Niedługo kupuję mieszkanie i chcę je ciekawie urządzić. Chyba zainspiruję się Twoim artykułem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. I to jest właśnie idealny styl dla mnie! Wiem, że bardzo dobrze czułabym się w tak urządzonym mieszkaniu, ale zmieniłabym tylko dywan, bo już sobie upatrzyłam jeden na stronie https://dywanowy24.pl/promocje-dywanow/ i mam nadzieję, że uda mi się zakupić coś fajnego, bo promocje na tej stronie są dość duże.

  OdpowiedzUsuń
 4. Te kolory, taki styl na pewno bardzo dobrze sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach

  OdpowiedzUsuń
 5. Najczęściej wybieramy właśnie taki styl. Trzeba przyznać, że jest to uniwersalna opcja

  OdpowiedzUsuń
 6. Nowoczesny design dla mnie jest z pewnością jednym z najlepszych rozwiązań jeżeli chodzi o urządzanie wnętrz.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przeglądam wszystko po kolei i podziwiam, wnętrza każde na swój sposób robią duże wrażenie. Najbardziej skupiłam się na łazience, będę swoją niedługo wykańczać. Chcę postawić na płytki z kamienia jak są na przykład na https://kamiennewnetrza.pl/ . Taki materiał to na lata, też można łączyć różne ze sobą. To już od gustu zależy.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza