Biel, szarość i harmonijna prostota plus ciekawe rozwiązania do podpatrzenia; 74 metrowe mieszkanie w Szwecji.

Mieszkanie które prezentujemy poniżej, ma 74 metry i w większości stanowi otwartą przestrzeń. Jedyne zamknięte pomieszczenia to sypialnia, garderoba w holu, pralnia i łazienka. Reszta mieszkania to jedno wspólne, choć wystrefowane, pomieszczenie. Hol od salonu oddziela zestaw trzech ażurowych regałów ustawionych jeden nad drugim (Expedit, IKEA), salon połączony jest z kuchnia i wydzielonym miejscem do pracy. Całość utrzymana jest w kombinacji bieli i szarości z elementami czerni. Chciałabym zwrócić Waszą uwagę na kilka fajnych rozwiązań, które możecie zastosować w Waszych mieszkaniach (dopiero wykańczanych albo takich w których planujecie mały albo większy remont). 1. Szachownica czarnych i białych kafli w kuchni: bardzo fajne, ponadczasowe i przykuwające uwagę rozwiązanie; jest świetnym tłem dla bezpiecznych, zaprojektowanych w bieli mebli kuchennych i przezroczystych nowoczesnych krzeseł. 2. Ażurowy regał oddzielający hol od salonu: oddziela a mimo wszystko pozostawia przestrzeń spójną i otwartą; takie i podobne regały można ustawiać we wszystkich pomieszczeniach mieszkania, pomagają dzielić przestrzeń ciągle na nowo. 3. Znane już powszechnie i lubiane rozwiązanie: białe listwy do ciemniejszej podłogi, doskonale wyglądają z białymi drzwiami. 4. Zaakcentowana na ciemno jedna ze ścian jest obecnie równie powszechnym zabiegiem, sprawdza się również w tym miejscu, stanowiąc tło dla oprawione go w ramy zdjęcia Brooklyn Bridge. 5. Nowojorskim motywem jest również wielka fototapeta w miejscu przewidzianym do pracy. Fototapety i widoki odległych miejsc świata są popularnymi motywami w naszych mieszkaniach, nie jestem jednak ich wielką fanką (motywów, nie fototapet), często mam wrażenie, że mówią o naszej tęsknocie za innym życiem w innym miejscu - ale to oczywiście subiektywna opinia ;-). 6. Świetne są przeszklenia w zabudowie karton gipsowej między sypialnią a salonem, pozwalające na dopływ dziennego światła do ciemnej sypialni, stanowiąc jednocześnie ciekawą podświetlaną instalację w salonie (szczególnie wieczorem, przy zgaszonych w reszcie mieszkania światłach).

Całość wnętrza uzupełniają designerskie meble i lampy zestawione z produktami z IKEA; razem stanowią bezpretensjonalny mix w którym człowiek relaksuje się i odpoczywa.

Zdjęcia z: http://freshome.com/2011/07/19/impressive-modern-arrangements-within-a-relatively-small-apartment/

Pozdrawiam, Joanna Łopusińska.

Komentarze

 1. Kto by nie hcciał mieć takiej pralni ?:) Bardzo przydatne pomieszczenie. i wymarzona sypialnia :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za fajny sposób przedstawienia trendów w tym kraju. Niedługo kupuję mieszkanie i chcę je ciekawie urządzić. Chyba zainspiruję się Twoim artykułem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. I to jest właśnie idealny styl dla mnie! Wiem, że bardzo dobrze czułabym się w tak urządzonym mieszkaniu, ale zmieniłabym tylko dywan, bo już sobie upatrzyłam jeden na stronie https://dywanowy24.pl/promocje-dywanow/ i mam nadzieję, że uda mi się zakupić coś fajnego, bo promocje na tej stronie są dość duże.

  OdpowiedzUsuń
 4. Te kolory, taki styl na pewno bardzo dobrze sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach

  OdpowiedzUsuń
 5. Najczęściej wybieramy właśnie taki styl. Trzeba przyznać, że jest to uniwersalna opcja

  OdpowiedzUsuń
 6. Nowoczesny design dla mnie jest z pewnością jednym z najlepszych rozwiązań jeżeli chodzi o urządzanie wnętrz.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przeglądam wszystko po kolei i podziwiam, wnętrza każde na swój sposób robią duże wrażenie. Najbardziej skupiłam się na łazience, będę swoją niedługo wykańczać. Chcę postawić na płytki z kamienia jak są na przykład na https://kamiennewnetrza.pl/ . Taki materiał to na lata, też można łączyć różne ze sobą. To już od gustu zależy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ładne wnętrza, nowoczesne czyli takie właśnie jak lubię. Też ważna jest dla mnie przestrzeń, żeby pomieszczenie nie było zbytnio przepełnione meblami i różnymi dodatkami. Wszystko z umiarem, ale nowocześnie. Gdybyście szukali nowoczesnych mebli, takich designerskich i wyjątkowych to tak jak mi powinna się spodobać oferta sklepu https://designtown.pl/ . Przepiękne meble, fotele, stoły, łóżka czy komody. Można dzięki takim rzeczom wyjątkowo zaaranżować swoje wnętrza.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz