Roca, Poolspa, Laufen i Zoom czyli przegląd najciekawszych produktów grupy.

W ubiegłym tygodniu miałam przyjemność uczestniczyć w wyjeździe do fabryki Poolspa w Gryficach, zorganizowanym przez Roca; razem z innymi blogerami piszacymi o wnętrzach i architektami zwiedziłam fabrykę i uczestniczyłam w szkoleniach dot. produktów grupy. Takie wyjazdy, opórcz tego, że są oczywiście niesamowicie przyjemne (nadmorskie klimaty Rewala - patrz zdjęcie obok), oraz dają możliwość wymiany doświadczeń z innymi projektantami i blogerami, są jednocześnie niesamowicie kształcące. Otwierają oczy na nowe technologie, możliwości i design. Tak było i tu. Poniżej przedstawię trochę dobrego designu z górnej półki, ale także rozwiązania Roca dla mniejszych budżetów. Dobry design za dobrą cenę staje się powoli nieodzownym elementem strategii marketingowych grupy. Odnośnie samej wizyty w fabryce Poolspa: wow! Świetny zespół, świetna organizacja; możliwość śledzenia całego procesu produkcji, no i podpatrzone gdzieś w cieniu, prototypy wanien kompozytowych, których nie ma jeszcze na rynku (styl trochę artdecowski). Niestety, jak w większości zakładów zdjęć robic nie wolno, dlatego pozostaje mi przedstawić najciekawsze, z róznych powodów, dokonania grupy (część może być Wam już całkiem dobrze znana, dlatego wybaczcie jesli będę miejscami nudzić). Załączam też zdjęcia z showroomu fabryki; niestety w Polsce nie mamy jeszcze salonu pokazowego marek grupy, a szkoda, bo naprawdę jest co oglądać.

1. PALOMBA COLLECTION. Współpraca Laufen z Ludovica i Roberto Palomba trwa od 2005 roku. Swoją ostatnia kolekcję (2012/2013) dla ww. marki, autorzy streszczają w określeniu "fingerprint of nature". Cała kolekcja balansuje na granicy geometrii i natury; czyste kształty spotykają się tu z organicznymi. Szczególnie piękna jest wolnostojąca, wykonana z kompozytu wannna Palomba, wielokrotnie nagradzany majstersztyk designu. Cudowna linia i funkcjonalność sprawiają, że to prawdziwa perła kolekcji. Na uswagę zasługują również przepiękne, wysokie umywalki (stawiane na podłodze) oraz ich mniejsze, nablatowe siostry odelikatnym, organicznie obłym kształcie.

2. ONE ILBAGNOALESSI. One to poszerzona o nowe produkty seria ILBAGNOALESSI. Twórcą pięknych form kolekcji jest Włoch, Stefano Giovannoni. Szczególnie spodobały mi sie umywalki o przepieknych liniach i kształtach. Niemal rzeźbiarskie formy prezentowanych elementów kolekcji nie stoją w sprzeczności z zachowaniem koniecznej użyteczności projektowanych elementów. Sami zobaczcie.


3. POOLSPA, WANNY WOLNOSTOJĄCE. Absolutnie fantastyczne kształty, linie, formy; unikalna prostota i funkcjonalność. Żeby tylko nasze łazienki były wieksze (!). Kolejno: Future (piekne opływowe kształty), Allure (2 i 3 zdjęcie; prosta forma, klasyczny design), i dwie wanny w stylistyce retro, Vouge (ala amatorów) i Dignity (przypomina wannę z serii Palomba, cena jest jednak bardziej przystepna). 4. ZOOM. Last but not least: kolekcje marki ZOOM, stworzonej z myślą o dostarczeniu produktu o dobrym, ciekawym designie w niskiej cenie. Rozwiązania ZOOMu są jednak na tyle atrakcyjne, że z powodzeniem można stosowac je również w realizacjach o wyższym budżecie. Poniżej kilka wybranych elementów ZOOMowskich kolekcji. Serie Compact i Viva; ceny umywalek zaczynają sie od 100 złotych (!).

 

Na koniec kilka zdjęć z showroomu ROCA przy fabryce w Gryficach. Kolejno moje ulubienice: Urbi (przepiękna w kształcie umywalka stojąca) i Urban (tu z motywem Rio). Dalej wanna wolnostojąca Vouge na żywo i widok saloniku spa przy fabryce.


Zdjęcia kolejno: laufen.com, poolspa.com, lazienkizoom.pl oraz zdjęcia autorki.

Pozdrawiam

Komentarze

  1. Najbardziej niecodziennie to wygląda dla mnie umywalka z tymi nadrukami od spodu czarnymi. Nietypowe i fajne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Rzeczywiście Roca Urban (kilka wariantów) jest świetna :-).

    OdpowiedzUsuń
  3. Przyciąga wzrok, już się zastanawiam jak użyć tego w swoich aranżacjach.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz