Doskonała minimalność, projekt studia INT2 Architecture.

by Joanna Łopusińska

Poniżej prezentowany projekt nie został jeszcze zrealizowany, na obecnym etapie pozostaje jedynie (albo aż) wizją rosyjskiego studia INT2 Architecture. Mieszkanie które wzięto w obroty ma 63 metry, w co trudno uwierzyć patrząc na pięknie otwarte i wysoko sklepione przestrzenie. Mieszkanie musi być oczywiście ponadprzeciętnie wysokie, na poziomie 3,5 – 4 metrów. Dostępna przestrzeń została genialnie rozplanowana. Zwróćcie uwagę na załączony plan, który został przemyślany w 100%. Przestrzenie które muszą zostać zamknięte zamknięto, to co można otworzyć otwarto lub przeszklono. Elementy które można było ukryć w płaskich zabudowach meblowych ukryto. Króluje minimalizm w połączeniu z fantastycznie się z nim zgrywającymi elementami iście pałacowymi (jak gzymsy i panneau na ścianach), do tego umiarkowanie w doborze elementów wystroju i oszczędność kolorystyczna. Zupełnie nowoczesne, designerskie lampy połączono z wyglądającymi na starszawe fotelami i minimalnymi krzesłami barowymi. Całość mimo stonowanych, szarawych tonów, bieli i naturalnego drewna nie jest jednak ani zimna ani nieprzytulna. Przeciwnie, aż chce się wejść do tego mieszkania, usiąść przy wyspie, zjeść posiłek i zatonąć z książką w wygodnym łóżku. Nie wspominając o apetycznym biureczku do pracy zamontowanym wprost na ścianie. Rzadko jestem aż tak zachwycona jakąś z koncepcji wnętrzarskich, zwykle coś nie gra, czegoś jest za dużo czy za mało, albo stylistyka nie leży w granicach mojego smaku. Tu jednak podoba mi się wszystko, włącznie ze stonowanymi łazienkami i bardzo ciekawymi grafikami o powtarzającym się motywie „rogaczki”. Na koniec zwróćcie uwagę na podłogę – czy jodełka rzeczywiście jest przestarzałą opcją na ułożenie parkietu? Mnie podbiła!

Wszystkie zdjęcia z: http://freshome.com/2014/05/13/modern-apartment-displaying-artistic-flare-int2-architecture/ 

Komentarze

 1. Wszystko do siebie bardzo pasuje, przemawia do mnie ta lampa podłogowa, troche w studyjnym stylu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładne wnętrze. Osobiście bym się nie zdecydowała na takie, brak mi jakiegoś żywego koloru.
  Może jakieś kolorowe dodatki - chociaż jeden kolor - zielony? czerwony?
  Mimo wszystko dodatki tutaj są śliczne !! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Patrząc na wysokość mebli, wysokość klamek to mieszkanie nie ma więcej niż 3m wysokości - standardowa wysokość w naszych kamienicach, więc projekt do wdrożenia w Polsce. Wiadomo coś o realizacji tego projektu w rzeczywistości?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie wiem nic nt. realizacji. Ale jak będę miała wnętrze spełniające wymogi, chyba zgłoszę sie to tego studia po projekt. Nie znalazłam jeszcze nigdy czegoś co tak dokładnie by mi odpowiadało! Włącznie z dodatkami w postaci reprodukcji dzieł sztuki (choć oczywiście, jak każdy, wolę oryginały). Pozdrawiam - Joanna

   Usuń
 5. nowoczesne wnętrza - to mi się bardzo podoba

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydaje mi się, że połączenie czerni zamkniętej bryły kuchni i bieli "ażurowej" wyspy jest zabiegiem bardzo odpowiadającym reszcie projektu wnętrza, a także niezwykle logicznym w całości przestrzeni. Powodzenia z własnym mieszkaniem!

  OdpowiedzUsuń
 7. What an awe-inspiring vision by INT2 Architecture! The thoughtful planning of the 63-meter-high apartment is truly remarkable, with its high-vaulted spaces and clever utilization of every inch. The perfect blend of modern minimalism, palace elements, and a touch of vintage creates a captivating atmosphere. The herringbone parquet flooring adds a timeless charm, making this concept a delightful invitation to relax, dine, and immerse oneself in the elegant design. Registro Central Violencia Doméstica Nueva Jersey | Ayuda Violencia Doméstica Nueva Jersey

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz