Dom w XVIII wiecznej wozowni, Zecc Architecten, Breukelen, Nederlands.

by Joanna Łopusińska

Dom to nie tylko wnętrze. Dom to także cale złożone zewnętrze: bryła, zieleń i otoczenie. Niektóre domy mają albo jedno, albo drugie, albo trzecie, albo czwarte. Widok w pełni zharmonizowanej z otoczeniem bryły i pasującym do całości wnętrzem to rzadki diament. Powstaje wiele pięknych, nowoczesnych domów z pięknymi wnętrzami - na pustych i płaskich działkach. Z czasem drzewa urosną, krzewy zgęstnieją, jasne. Osobiście, jeśli portfel na to pozwala, jestem fanką adaptowania na przestrzenie mieszkalne starych budynków typu stajnie, wozownie, fabryki etc. Wiekowe budowle kryją w murach własne historie, cały ten czas, zamieszkując je na nowo, z czasem oddają nam coś ze swoich "dusz".

     
     


     


     
     

Dom w Breukelen powstał w murach XVIII wiecznej wozowni. Bryła z niewielkimi modyfikacjami zachowała swój charakter i pięknie wkomponowuje się w zielone otoczenie. Wnętrze kryje liczne detale przypominające o jego pierwotnym przeznaczeniu, nie jest jednak jak można byłoby się spodziewać rustykalne, ale na wskroś nowoczesne. 


     Parter jest wysoki, sufity zawieszone są ponad 4 metry nad jasną, dębową podłogą. Ściany są białe, meble albo bardzo proste, ekonomiczne, sporo z IKEA, albo odnowione antyki. Kuchnia jest minimalna i nowoczesna, bez zbędnych ozdobników, czysta funkcja. Oświetlenie nie dominuje w przestrzeni, raczej wtapia się w nie. Piętra łączą piękne, dębowe schody. Po sufitach piętra ciągną się drewniane belki, podtrzymywane przez odnowione, oryginalne wsporniki. 

Żałuję, że studio nie zaprezentowało zdjęć sypialni czy łazienek, pozostawia to pewien niedosyt. 
Generalnie: do zamieszkania!

Zdjęcia z: http://freshome.com/2013/04/23/beautiful-serene-living-space-with-wooden-decorations-in-the-netherlands/ 

Komentarze

 1. Przepiękne wnętrza! Sam chciałbym u siebie wykończyć w drewnie, ale jak to bywa, albo nie ma czasu, albo jest czas, ale wtedy nie ma pieniędzy :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Normalne.. ;-) - powodzenia życzymy mimo nieprzychylnych wiatrów.

   Usuń
 2. Poddasze i schody mi się bardzo podobają w tym wnętrzu. Świetny pomysł. Nowocześnie i elegancko. Jak bym niał więcej pieniędzy też bym tak urządził poddasze. http://okna-okiennice.eu

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie najlepiej wygląda poddasze. Świetnie połączenie z drewnem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wnętrza wyglądają inaczej, mają w sobie styl, z jakim nie jest łatwo się spotkać. Pasuje dla każdego i jest w miarę prosty, bez ekstrawagancji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe czy u nas zdarzają się tak klimatyczne domy...

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak mi się podobają takie domy i wnętrza. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się spełnić swoje marzenie i zamieszkać chociaż w podobnym. ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękny klimat, bardzo to mi się podoba. Ja planuje u siebie podobnie dom urządzić. Myślę teraz o pokoju dziecka, tu przydałby mi się ładny fotel dla dziewczynki

  OdpowiedzUsuń
 8. Opierając się na najnowsze statystyki i badania wśród firm bukmacherskim, można stwierdzić, że najlepszym https://bukmacherzy-legalni.net.pl/kalkulator-bukmacherski/ rozwiązaniem dla początkujących typerów jest oferta powitalna w formie cashbacku. Zapoznać się z regulaminem oraz zasadami korzystania z zakładu można na stronach oficjalnych firm bukmacherskich. Z reguły wysokość kwoty, zwrot stawki i warunki obrotu są podane z góry.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dość ciekawa propozycja. Czy uważacie, że nawet w takim domu może sprawdzić się fotowoltaika. Myślę, że właśnie coraz więcej osób będzie stawiało na te ekologiczne rozwiązania. Musicie pamiętać też o tym, aby stawiać na sprawdzone firmy. Zwróćcie uwagę między innymi na ofertę http://pomorskaenergiaeko.pl/ .

  OdpowiedzUsuń
 10. A taka miejscówka na konferencje w Lublinie, patrzcie - https://dworekarkadia.pl/konferencje.html
  Czy wymaga jakiejś zmiany lub dopasowania? Doświadczenia?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz