Fabryka, loft, francuska farma i śródziemnomorski ogród, Labahou projekt, Planet Studio, Gard, Francja.

     Małe miasteczko na południu Francji, region Gard, stara papiernia, dawno nieczynna. I decyzja inwestora o zmianie powierzchni fabrycznej na mieszkalną. 
W ten sposób powstają otwarte loftowe powierzchnie gotowe na przyjęcie nowych mieszkańców. Modernizacja fabryki, pod nazwą Labahou project, zachowuje jednak w myśleniu o architekturze, miejscowe dziedzictwo, odwołując się do charakterystycznej dla regionu Gard bryły farmy. 
     Załączamy szkic projektowy, który pozwoli Wam zorientować się w przeprowadzonej modernizacji fabryki 
i odwołaniach do tradycji, o których pisze inwestor. 
     Poniżej, zanim wejdziemy głębiej w stylistykę i design prezentowanego loftu, rzućcie okiem na jego układ funkcjonalny, gdzie cała przestrzeń została dwa razy przemyślana i zagospodarowana zgodnie z potrzebami przyszłych mieszkańców. 
Loft którego wnętrze przedstawiamy, to konglomerat stylistyk, łączący elementy industrialne z rustykalnymi. Wszystkie elementy składają się w spójną i czarującą całość. W designie wnętrza pojawia się metal, szkło, mnóstwo oryginalnych elementów drewnianych. Zdjęcia wbrew pozorom, są kolorowe, po prostu całe wnętrze jest mocno monochromatyczne, wyciszone, dające wytchnienie po ciężkim dniu i przestrzeń do realizacji partykularnych pasji, relaksu, czy spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Patio dostępne z salonu przypomina ogrody śródziemnomorskie, z wysokimi murami, zielenią i sadzawkami/ źródełkami; przestrzenią do odpoczynku i długich kolacji pod francuskim niebem. Dom do zamieszkania. Zdjęcia z: http://planet-studio.fr/portfolio/loft-contemporain-anduze-30/

Miłego weekendu, 
Joanna Łopusińska

Komentarze

 1. Ciekawa i bardzo przestronna aranżacja. To jest właśnie to, co lubię i niebawem wdrożę we własnym lokum.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne mieszkanie. Małe ale świetnie zorganizowane. Ogród piękny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, bardzo podobają mi się takie wnętrza! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ważne jest też to, aby do całej budowy właściwie dobrać sobie sposób ogrzewania. Uważam, że trzeba też myśleć bardzo przyszłościowo, bo w tej kwestii wiele się zmienia. Mnie np. interesują kotły na pelet i chyba na taki kocioł postawię.

  OdpowiedzUsuń
 5. A takie lampy ogrodowe - https://bercal.pl/
  Polecacie? I które wybrać, żeby było dobrze wizualnie i porządnie pod względem oświetlenia? Jakieś sprawdzone rozwiązania?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz