Harmonia piękna, apartament w Paryżu, projekt: Joseph Dirand Architecture

          Zdarzają się wnętrza odpowiadające w stosunku 1:1 naszemu poczuciu piękna. Zmysłowi estetycznemu, harmonii i proporcjom jakie nosimy w sobie. Zdarzają się też architekci, których dorobek odbija te nasze wewnętrzne, nazwijmy je, idee, w tym samym stosunku. Oglądamy kolejne realizacje i nadziwić się nie możemy doskonałym zestawieniom barw, struktur i tekstur, doborowi materiałów wykończeniowych, doposażeniu, dziełom sztuki wybranym do projektowanych wnętrz. Dla mnie takim architektem jest Joseph Dirand (http://www.josephdirand.com/), na którego stronę internetową trafiłam wiele lat temu przy okazji poszukiwań odpowiednich tematów wnętrzarskich na bloga. Regularnie przeglądam jego projekty, z przyjemnością wracam do wszystkich starszych koncepcji. Jeśli kiedyś będzie mnie stać na jego usługi, to mimo, że sama wciąż projektuję, zdecyduję się na niego. Oczywiście można kopiować styl danego projektanta, jednak nie sądzę żeby takie działanie było na miejscu, tak samo jak ma się to w przypadku sztuk pięknych. Jestem przeciwna kopiowaniu, choć nie uniknie się w dzisiejszych czasach, nawet daleko idącego, inspirowania się czyimiś projektami. Globalna wioska odciska swoje piętno na naszej samodzielności twórczej i niestety bardzo trudno jest coś z tym zrobić. Na szczęście jednak są projektanci, którym wciąż się to udaje. Zapraszam do obejrzenia jednego ze zrealizowanych projektów Diranda.
          Apartament zlokalizowany jest przy Rue de Varenne, w Paryżu, znajduje się w stylowej kamienicy/ domu (trudno jednoznacznie określić). Wielkie okna, przestrzeń powiększona optycznie bielą ścian, zestawiona z gołębią szarością minimalistycznych panneau. Mocny kontrast lamp i mebli o prostych, ponadczasowych formach. Sporo ze wstawionych do apartamentu mebli to klasyki, antyki. Ciekawe jest ich zestawienie z jedynymi elementami rzeczywiście barokowymi: kominkami. Jedyny minus w całości stanowi dla mnie dobór obrazów do jadalni i salonu. Być może to obrazy z kolekcji właścicieli mieszkania, nie wiem, stanowią jednak element niepasujący do całości, budzą niepokój we wnętrzu stanowiącym upostaciowienie harmonii. To samo wrażenie dotyczy grafiki na ścianie sypialni (nad czarnym fotelem). 
          Podoba się Wam? 


 Wszystkie zdjęcia z: http://www.josephdirand.com/

Komentarze

 1. Piękny apartament. Elegancki i klasyczny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacja. Kunszt + nowoczesność. Szczególnie podoba nam się przestrzenność i zabawa kolorami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie urządzone wnętrza. Może dodałabym tylko naklejki uliczki na ściany, nieco dekoracji mi tutaj brakuje. A wnętrza nie muszę przecież być aż tak surowe. Nawet w paryskiej kamienicy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wnętrze bardzo ładnie wygląda, szczególnie z zastosowaniem kolorów we wnętrzu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne wnętrza i bardzo spodobał mi się taras :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Coś niebywałego.... Ja tam uwielbiam tego typu blogi/ artykuły, bo człowiek przy okazji siebie może zainspirować. A ja właśnie jestem przed remontem, dlatego przydadzą mi się takie pomysły. Tutaj na https://blog.abrys.net też ostatnio widziałam ciekawe koncepcje na wnętrza.

  OdpowiedzUsuń
 7. Powoli, do celu. Ja teraz się urządzam i kupuje wszystkie meble. Mam na oku piękne fotele uszaki polecam każdemu

  OdpowiedzUsuń
 8. Potrzebuję z polecenia kogoś, kto wykonuje instalacje elektryczne w Krakowie. Mamy już ich - https://www.elektrykwkrakowie.com.pl/wymiana-instalacji-elektrycznych-w-starym-budownictwie/ ale chcemy mieć jakieś porównanie. Podpowiecie kogoś?

  OdpowiedzUsuń
 9. Cashback, który jest też https://youthempowered.pl/nowy-bukmacher nazywany zakładem bez ryzyka, to klasyczna oferta bukmacherska dla nowych i stałych graczy. Taka usługa zachęca początkujących typerów do rejestracji konta. Mając dostęp do zweryfikowanego konta, miłośnik hazardu może rozpocząć przygodę w świecie typerskim już po tym, jak wpłaci pierwszy zakład bez ryzyka.

  OdpowiedzUsuń
 10. Absolutely captivating post! Your ability to communicate complex concepts with such clarity is truly commendable. I found myself completely absorbed in your insights, and your evident passion for the subject matter is inspiring. Thank you for generously sharing your expertise and making learning such a delightful experience. I'll be eagerly awaiting your next piece of content. Keep up the fantastic work and have a wonderful day ahead
  Union County trespassing attorney

  OdpowiedzUsuń
 11. Poznaj podstawowe funkcje monitorowania bez zaangażowania finansowego dzięki darmowy program do szpiegowania telefonu. To ekonomiczne rozwiązanie umożliwia użytkownikom zachowanie kontroli nad działaniami urządzenia, dzięki czemu monitoring staje się dostępny dla szerszego grona odbiorców bez uszczerbku dla kluczowych funkcjonalności.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wnętrze bardzo ładnie wygląda, szczególnie z zastosowaniem kolorów we wnętrzu.
  divorce center new york ny

  OdpowiedzUsuń
 13. "Twój blog jest prawdziwą skarbnicą inspiracji dla miłośników wnętrz i estetyki. Artykuł o apartamencie w Paryżu jest prawdziwą ucztą dla oczu i duszy. Opisy harmonii piękna, jaką odnalazłeś w tym miejscu, są niezwykle przekonujące i malownicze. Twoje zdolności opowiadania historii i ukazywania detali sprawiają, że czytelnicy czują się, jakby sami odkrywali uroki tego miejsca. Wspaniale ukazujesz, jak architektura, design i atmosfera mogą stworzyć niepowtarzalną przestrzeń. To prawdziwie inspirujące doświadczenie dla każdego, kto marzy o wyjątkowym wnętrzu. Gratulacje za podzielenie się tą magiczną podróżą przez świat piękna!"
  Abogado de Invadiendo del Condado de Monmouth

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz